Догляд за міжкімнатними дверима із дерева

Ми старанно піклуємось, щоб наше помешкання виглядало чисто та охайно, знаємо якою ганчірочкою протирати пил, чим мити дзеркала, та як доглядати за паркетом, щоб він не псувався, а ось чи багато хто з нас знає як правильно доглядати за міжкімнатними дверима? Скоріш за все ні, але це не правильний підхід. Міжкімнатні двері це те, що ми першим бачимо перед входом у кімнату, якщо вони гарно виглядають, то настрій, з яким ми будемо налаштовані відвідати кімнату – буде дуже хорошим, а ось якщо двері виглядатимуть не привабливо, то ми не очікуємо побачити щось гідне і далі, і навіть якщо за дверима знаходиться рай, то перше враження про нього ми зіпсували неналежним ставленням до міжкімнатних дверей.

Сучасні міжкімнатні двері виготовляють з різних, як натуральних, так і синтетичних матеріалів. За кожними з них необхідний ретельний та специфічний догляд, не тільки для збереження належного зовнішнього вигляду, а і для продовження терміну експлуатації. Сьогодні ми дамо вам декілька основних порад, щодо догляду за міжкімнатними дверима з масиву дерева.

Зберігання міжкімнатних дверей

У першу чергу треба знати, що двері, які не покриті лаком, або покриті лише безбарвним покриттям, варто зберігати лише у темному приміщені. Якщо проігнорувати цю пораду, то полотно може вкритися нерівномірними потемніннями.

Якщо ви вирішили встановити міжкімнатні двері у приміщення, де ще не завершені ремонтні роботи та не встановлені пластикові вікна, то принаймні переконайтесь, що вже висохли всі оздоблювальні матеріали, оскільки для таких дверей важливе перебування у приміщенні з нормальною вологістю та середньою температурою повітря.

Після купівлі слідкуйте, щоб двері не зберігались біля опалювальних приладів, це може пошкодити полотно, і виправити пошкодження буде неможливо. В кращому випадку радимо зберігати їх у приміщені, в якому вони будуть встановлюватись хоча б тиждень, нехай звикнуть до мікроклімату кімнати. Тоді і перебувати у цьому помешканні їм буде звично та комфортно.

Догляд за дверима із дерева

Дерево саме по собі має дуже пористу структуру, тому воно швидко вбирає в себе вологу і починає розбухати, а це призводить до таких візуальних дефектів, як відшаровування лаку, втрата насиченості кольору та іншим. Саме через це, ми і рекомендуємо щонайменше один раз на рік, використовувати для натирання полотна, спеціальний поліроль, в склад якого входить віск. Таким чином, ви ніби закриваєте воском кожну окрему мікротріщинку, завдяки чому у дверей з’являється певний вологостійкий ефект, і пошкодження та подряпини розростатись не будуть. Такі двері будуть мати натуральний та привабливий блиск і не так чутливо ставитись до перепадів вологи у помешканні.

Взагалі міжкімнатні двері з дерева можуть слугувати вам 40-50 років, але про них треба постійно піклуватись. Один раз в 4 роки радимо обробляти полотно короїдом, щоб виключити можливість поїдання дерева різними жучками.

Майже всі дерев’яні двері покриваються лаком, тому для щотижневого прибирання не радимо використовувати сучасні аерозолі.  Краще протирайте полотно звичайним 10% спиртовим розчином. Звичайно ж, категорично заборонено користуватись абразивами та агресивними хімічними розчинами.

Якщо вам подобаються ваші міжкімнатні двері,то правильно піклуйтесь про них, а вони віддячать вам незмінним зовнішнім виглядом на протязі не одного десятиріччя.

 

Корисні статті на нашому сайті:

Недоліки шпонованих міжкімнатних дверей;
Сучасні міжкімнатні двері;
Що таке шпоновані міжкімнатні двері;
Поради у виборі міжкімнатних дверей.