Міжкімнатні розсувні двері

Міжкімнатні  двері  виконують багато функцій в оселі: захисну, інтер’єрну, допоміжну, знешкоджуючу.

Захищають від проникнення до будівлі інших осіб, зайвого освітлення, забезпечують усамітнення в приміщенні, доповнюють інтер’єр. Виробники пропонують багато варіантів для найвибагливіших споживачів в оформленні, декоруванні своїх товарів.

Види міжкімнатних розсувних дверей

Види міжкімнатних розсувних дверей

Попит неухильно зростає на придбання міжкімнатних дверей що розсуваються. Став модним східний стиль оформлення декору та квартири в цілому, тому зростання попиту – закономірне. Обираючи варіант, треба зважати на основну концепцію приміщення, купувати той, який найбільш вписуватиметься у загальну композицію.

Іноді любителі модерністської течії  в оформленні оселі обирають надзвичайно яркі та привабливі двері міжкімнатні, хоча основне приміщення оформлюється пастельними кольорами, декораціями. Контраст обумовлений новими течіями моди. Таке рішення зручне, коли об’єм приміщення малий, необхідно розділити ціле на частини,  потім поєднати, зробити перехід, яруси.

Незважаючи на схожість у функціональності, прийнято розподіляти їх на види:

  • Згідно зі способом виготовлення (щитові, фільончасті);
  • Враховуючи спосіб виконання (скло, глухі);
  • Беручи за основу матеріал (замінники дерева, деревина);
  • Зважаючи на декорування міжкімнатних розсувних дверей (ламіновані, шпоновані, меламінові).

Вже не виготовляють конструкції за простою схемою – обираються складні креслення, проекти, задля звернення уваги. Кожен виробник намагається виділитися серед загальної маси, запропонувавши покупцю найкращу пропозицію.

Результату заохочення покупців продавець досягне запропонувавши високу якість виробу, його різноманітність.

Виробники пропонують виконання індивідуальних замовлень, придбання вже виготовлених моделей. Кожен варіант має свої плюси, мінуси, недоліки, можливі варіанти усунення.

Індивідуальне замовлення забезпечить максимальне задоволення потреб споживача, коштуватиме набагато більше. Купуючи товар на складі, обираючи поміж існуючих моделей, легко не вгадати розмір та складові декорування, фурнітури, монтажу. При виборі будь-якого варіанту необхідне врахування індивідуальних потреб замовника.

Способи установки міжкімнатних розсувних дверей

Двері міжкімнатні у вигляді купе можуть встановлюватись такими способами:

  • У двох напрямках (переміщення відбувається вздовж рейок, закріплених на підлозі, на стелі).
  • Міжкімнатні розсувні двері за одним напрямком (рейки закріплюються над дверним прорізом).

Бажано зробити акцент –  перший вид не зручний, другий навпаки надійний, комплексного підходу. Він більше підходить для шаф-купе, та не дуже – для інших виробів.

Якщо основа виготовлена з деревини, яка сама по собі важка, виріб досить нелегко розсунути однією рукою. Доцільним прикласти зусиль, розсувати одну за іншою частини.

Такий вибір економніший, включає вади, наприклад нижня частина рушійного елементу завжди забита пилом. Від цього втрачається естетичність, функціональність.

Переміщуючись по рейках міжкімнатні двері роблять це за допомогою спеціальних роликів. Завдяки простій, зрозумілій конструкції,  можна виготовити необхідне власноруч без великих зусиль, однак підлога вирівняється під нуль. Таким чином матеріали прослужать довше, комплектуючі також. У випадку перекосу підлоги в будь-який бік, утому самому напрямку й дверцятабудуть самостійно відчинятись.

Роблячи установку та виконуючи монтажні роботи, необхідно згадати про фіксатори металеві, які можуть притримувати рушійний елемент, але потрібно зважати на об’єктивну неестетичність.

Комплектація стане громістка. Тому багато покупців обирають саме вид встановлення міжкімнатних розсувних дверей, які рухаються за одним спрямуванням.

Чому цей вибір ефективніший, естетичніший? Виникає необхідність розібратись більш детально.

Міжкімнатні розсувні двері за одним напрямком відкриття

Міжкімнатні розсувні двері

Не мають перешкод у русі, більш зручні, вироблятись можуть збудь-яких матеріалів. Ці конструкції використовують там, де мешкають діти, які часто перечіпляються через поріг.

Так, полотно рухається за допомогою роликів, закріплених над дверним прорізом. Це дуже зручно та дає можливість обрати кількість, якість. Чим важчий матеріал створення дверей міжкімнатних, тим якіснішими ролики повинні бути, або вигідно більшу кількість монтувати. Можливо вмонтувати в нішу, тоді не втратиться частина стіни, використовувана для розміщення меблів.

Розсувну систему можна так сховати в стіні, що її не побачать. Вона має естетичніший вигляд, вищу ціну. Такі роботи по особливому монтажу потребують спеціального підходу та дозволу.

Поверхня виконується у формі гармошки, мати одношарову, та двошарову поверхню. Гармошка дверна виготовляєтьсяпластикова, тонка дерев’яна, майстри подібні вироби монтують скляними. Використанню міжкімнатних розсувних дверей такого типу немає обмежень. Ідеально підходять для розділення приміщення на зони. Це найкращій вибір при необхідності розподілити обмежений простір.

Вмонтувати виріб можливо між різними кімнатами, всередині одного приміщення. Якщо використовувати скло для поверхні, відразу потрібно враховувати його здатність пропускати світло. При виникненні бажаннякімнату висвітлити, обираються прозорі скляні поверхні, якщо затемнити – обирається темне скло.

Можливе використання візерунків не лише на склі, на поверхні основного матеріалу, частинах.

Прогрес не стоїть на місці, тому удосконалюються усі сфери життя та виробництва, це так само стосується і виробництва міжкімнатних дверей.

Побажання замовника є законом для виробника, рушійною силою удосконалення виробництва. Обираючи міжкімнатні двері з розсувним елементом, замовник гарантує собі якісне і функціональне доповнення інтер’єру.

Інші цікаві статті по темі на нашому сайті: