Що таке шпоновані міжкімнатні двері

Гарною альтернативою дверей з масиву дерева, виступають шпоновані міжкімнатні двері. В них і вигляд привабливий, і ціна доступна і кольорова гамма широка, і по натуральності вони не уступають дерев’яним.  Ми оцінюємо всі ці фактори і часто робимо вибір як раз на корить такого виду дверей. Не сперечаємось, а навіть підтверджуємо, що це правильний вибір, особливо коли необхідно зекономити на дверях, бо масив дерева коштує в рази дорожче. Але чи багато хто знає що таке шпоновані міжкімнатні двері, що взагалі таке шпон та як його виготовляють? Напевно не багато хто, тому про це ми вам і розповімо.

Виникнення шпону

Взагалі шпон – це лист дерев’яної породи, який має мінімальну товщину. Шпону притаманна натуральна структура та малюнок, ось чому міжкімнатні шпоновані двері виглядають так як з цільного масиву. Такими листами обшивають верх конструкцій, виготовлених з різноманітних матеріалів. Завдяки використанню листів шпону, можна створити натуральний та природний вигляд будь якого предмету, а затрати на його виробництво не великі, тому такі конструкції і коштують значно дешевше. Шпоном обшивають не тільки міжкімнатні двері, а і безліч інших предметів, наприклад, з використанням такого матеріалу, можна зустріти варіанти меблів. Виглядають вони вишукано, а вартість їх дуже доступна, тому і користуються вони такою популярністю.

Метод виготовлення шпону винайшли ще у Древньому Єгипті, проте користуватись ним розпочали лише у 1800 році в Америці. Таким методом отримували дуже тоненькі листи деревини, якими обклеювали готові вироби з будь якого матеріалу. З часом по характеристикам вдалось виробляти речі зі шпону навіть кращі, ніж з цільного масиву деревини. Перевагами шпонованих виробів були мала вага, а також те, що з проходженням тривалого часу такі речі не покривались тріщинами.

Методи отримання шпону

На сьогодні шпон отримують трьома методами, кожен з яких має свої певні особливості. Перший метод – це метод лущення. За допомогою спеціального станка з дерева по спіралі зрізується верхній шар. Таким методом можливо отримати надзвичайно великі листи, про те колір та малюнок у них не яскраво виражений, найчастіше їх використовують для обклеювання фанери.  Для цього методу використовують як м’яку, так і тверду деревину.

У другому способі добування шпону для міжкімнатних дверей, з деревини зрізують верхній шар у поперечному чи продольному напрямку.  У цьому методі використовують лише тверду деревину. У результаті отримують надзвичайно щільний лист шпону, який має яскравий та насиченій візерунок. Саме такі листи і використовують для виготовлення меблів, а також виготовляючи міжкімнатні двері.

Останнім, проте самим дорогим за наявності великої кількості відходів, вважається шпон, який виготовили за рахунок спилювання від підготовленого заздалегідь поліна, листів мінімальної товщини.

Головним для виготовлення шпону вважається якість обраної деревини. Якщо все пройшло технічно правильно та професійно, то ваші міжкімнатні двері будуть слугувати вам довго та справно.

 

Інші тематичні статті на нашому сайті:

Недоліки шпонованих міжкімнатних дверей;
Сучасні міжкімнатні двері;
Догляд за міжкімнатними дверима із дерева;
Поради у виборі міжкімнатних дверей.