Деревяні вікна чи металопластикові вікна – які обрати?

Одне з важливих питань, яке виникає в покупця при заміні вікон це..  «які вікна кращі?.. пластикові чи деревяні?»… Насамперед, розглянемо основні властивості вікон, щоб об’єктивніше підійти до цієї теми:

  1. Естетичність
  2. Екологічність
  3. Енергозбереження
  4. Сонцезахист
  5. Звукоізоляція
  6. Герметичність
  7. Зручність в обслуговуванні.
  8. Безпека
  9. Надійність,стійкість до будь-яких атмосферних дій
  10. Довговічність

Усі ці характеристики і з ними вимоги ,які ми ставимо до деревяних чи пластикових вікон  виконуються в повному обсязі..але питання не в тому..Питання-де більше переваг…де більше плюсів, де кращі показники?Відповідь неоднозначна.. і це тому що кожна «сторона» має як і плюси так і мінуси..

– Естетика. Безперечно перевага на боці деревяних вікон…але відносна..в пластикових вікнах набагато більша лінійка кольорів і крім того є можливість в варіантах розміщення кольору(ззовні,зсередини)

– Екологічність. Знову перевага за деревяними вікнами..адже дерево-природній матеріал.. Але такі вимоги до них, як довговічність,негорючість вимагають в процесі  виготовлення деревяних вікон втручання різноманітних хімічних обробок,які і зменшують їх поняття «природності».

– Енергозбереженнясонцезахист та звукоізоляція.  Цю функцію на 80% несуть  в собі склопакети..і завдяки інноваційним рішенням виконують свою роботу на всі 100%.

Герметичність. Однозначно вона найкраща  в металопластиковій конструкції …Але знов ж таки…ця герметичність вимагає постійного провітрювання приміщення,а дерево,завдяки  натуральності матеріалу «дихає» ,пропускаючи повітря..хоча ..і неповноцінно, адже цьому перешкоджать хімічні речовини…якими обробляється дерево.

– Зручність в обслуговуванні, безпека – пластикові вікна  не вимагають особливих засобів для догляду ,а от деревяні вікна вам  потрібно буде постійно підфарбовувати  або обробляти спеціальними захисними матеріалами. Якісна сучасна фурнітура дозволить вам зручно і комфортно користуватись будь яким вікном..чи це пластикове чи деревяне..і спеціальна протизламна фурнітура унеможливить проникнення непроханих «гостей» через вікна.

– Надійність, стійкість до будь-яких атмосферних дій, довговічність

якщо це якісний і відповідно дорогий виробник-тоді імовірність зміни кольору вікна практично нульова.., чи це будуть металопластикові вікна чи деревяні вікна. Це саме і стосується зміни форми, геометрії вікна при великих температурних перепадах(Якщо деревина була погано висушена, то згодом вона може змінити свою форму, потріскатися .. а пластикове вікно,якщо воно виконане з недорогої сировини може «покрутити»). На відміну від пластику дерев’яні конструкції легко ремонтуються за допомогою використання шпаклівки і лаків.В пластикових вікнах  усуваються лише тільки дрібні подряпини. Варто ще знати,що в деревяних вікнах низький коефіцієнт температурного розширення і тому таке вікно не буде розширюватися в спекотне літо і стискуватися в холодну зиму, а також  завдяки природності матеріалу –це здатність підтримувати баланс вологості в приміщенні .Ще один плюс-дерев’яні вікна електростатично не навантажуються  і тому не притягають пилюку.

Металопластикове вікно –це також надійність, довговічність і що зараз саме головне- висока якість виробу за доступнішою  ціною в порівнянні з деревяним вікном.

Вибір в рішенні, яке вікно замовляти, пластикове чи деревяне,  в любому випадку за Вами. Але не слід забувати,що присутність усіх основних властивостей вікон: хороша якість,тепло збереження довговічність виробу  і т.д.–це недешево…Все важливо враховувати , починаючи від виробника, наскільки процес виробництва вікон сучасний ,технологічно-інноваційний  і закінчуючи іміджем фірми,яка продає вікна та професіоналізму тих, хто займається їх монтажем.