Догляд за металопластиковими вікнами

Одним із важливих факторів при встановлюванні металопластикових вікон у Львові – це простота в їх подальшому обслуговуванні та догляді за ними. Якихось особливих вимог по догляду за вікнами нема, проте якщо притримуватись певних рекомендацій можна значно продовжити термін служби вікон.

Догляд за віконною рамою

Хоч профілі вікна і яскраво білосніжного кольору і, здавалось би що тримати таку білизну в чистоті досить складно, проте це не так. Завдяки абсолютно гладкій текстурі рама легко миється від будь якого забруднення. Виключена тільки обробка профілю кислотними розчинами. Як правило, раму миють спеціально приготовленими мильними розчинами,або миючими засобами для пластику. В склад миючих засобів не має входити кислотний склад, такий як ацетон чи будь який інший розчинник. Ще у склад миючого засобу не має входити абразивна речовина. Такі засоби продаються в усіх відділах побутової хімії, тому проблеми з пошукам не виникне. Абразив може лишити на гладкій поверхні профілю подряпини, тому його і слід уникати. Губку чи ганчірку слід обирати  м’яку, щоб не пошкодити профіль. Після миття поверхню слід протерти ганчіркою,яка добре вбирає вологу, наприклад, з мікрофібри, а вже потім витерти на сухо.

Догляд за віконною фурнітурою

В наш час виробники металопластикових вікон використовують фурнітуру провідних світових виробників. Хоч така фурнітура і відрізняється якістю та довговічністю роботи, все ж за нею необхідний певний періодичний догляд. 2 рази на рік усі рухомі механізми слід змащувати маслом або спеціальною змазкою. Перед цим їх обов’язково треба відчистити від старої змазки використовуючи розчинники які можна придбати у будь якому авто-маркеті. Єдиною умовою є те, що у змащувальній речовині ні в якому разі не повинно бути кислот та смол.

Догляд за віконним склопакетом

Ну в цьому питанні нічого нового за останні десятиріччя не придумали. Все залишилось так само, як і у ті часи, коли вікна були старими та  дерев’яними. Наносимо миючий засіб на скло, розтираємо по поверхні м’якою губкою , а потім гумовим скребком проходимось по поверхні зганяючи всю вологу зверху до низу. Після цього протираємо скло до блиску м’якенькою шматкою. Так ми миємо вікна під час генерального миття. Для підтримання чистоти можна використовувати різні спреї для скла, розпилюємо їх на відносно чисту поверхню вікон та швиденько протираємо шматком м’якої тканини.

Також догляду потребує і ручка вікна, правда, для догляду за нею просто необхідно правильно нею користуватись та при розшатуванні вчасно підтягувати.

Скільки б ми тут не розписували догляд за вікном, зрештою все зводиться до одного – любіть чистоту та охайність! Якщо вчасно та грамотно виконувати легкі поради по догляду за віконною системою, то служитиме вона вам значно довше ніж ви того очікували.