Історія пластикових вікон

Пластикові вікна виготовляю із матеріалу під назвою ПВХ – полівінілхлорид. Він є одним із найстарших штучних матеріалів. В перше його в лабораторних умовах вдалось отримати хіміку Ренгальду, ще у 1835 році. Але тільки через майже сто років матеріал сприйняли серйозно і розпочали підготовку до промислового виробництва. Перші тонни ПВХ випустив американський концерн BASF.

Перші металопластикові вікна у Львові зовсім не користувались попитом. Покупців на них було мало і знаходилось багато скептиків, жорстоко критикуючих цей матеріал. Можливо це було пов’язане з тим, що на той час новинки сприймались не одразу, потрібен був час, щоб прогрес переконав любителів класики в тому, що нове, не означає погане.  Ще однією причиною не довіри до таких вікон було те, що розрахунки не одразу були ідеальними, часом пластику надавали не властивих йому характеристик, тому рама просідала та деформувалась.

Трішки згодом, а саме у 1952 році, німецьким конструктором Паші запатентував технологію виробництва пластикових вікон з використанням пластику. На той час вони були ще зовсім не схожими на ті рами, до яких ми звикли зараз. Це були металеві конструкції обшиті м’яким та напівм’яким пластиком.

Полівінілхлоридні пластикові вікна

У квартирі пластикові вікна з використанням твердого полівінілхлориду, який мав армовані сталеві смуги, вперше з’явились лише у 1959 році, у результаті промо-акції  німецької компанії,яка встановила їх безкоштовно у помешканні свого першого клієнта. І вже через кілька років пластикові конструкції підкорили серця багатьох мешканців Америки та Європи.

Коли з’явились перші конструкції, які відповідали всім інженерним вимогам, перед розробниками виникла інша задача, а саме продовження терміну служби вікон. На той час він був значно менший, ніж термін служби дерев’яних конструкцій, що було суттєвим недоліком.  Завдання було поставлене продовжити використання ПВХ профілю до терміну  експлуатації дерев’яних вікон. У результаті довгих експериментів було досягнуто того, що сучасні вінка мають термін служби понад 40років. Вдалось цього досягти за допомогою оксиду титану, стабілізаторів та інших хімічних домішок.

Згодом вдалось досягти і екологічності пластикових вікон. З них виключили свинець та важкі метали, за допомогою яких досягали білизни конструкції, і замінили на більш екологічний кальцій та цинк.

До нас такі вікна прийшли в середині 90х років. Ринок вони завоювали одразу, оскільки потребували набагато менше догляду, мають тривалий термін експлуатації, а також завдяки своїй звуко- та теплоізоляції.

Оберіть металопластикові вікна для своєї оселі

Хоч пластикові вікна відносно нова технологія, все більше людей вибирають їх для власного помешкання. Зустріти їх можна скрізь – і в житлових і в офісних будівлях. Основною перевагою таких вікон є те, що тримати їх в чистому та охайному вигляді дуже легко, тому і місто здається чистішим та затишнішим.